środa, 24 lipiec 2024

Gastronomia – dbanie o ściany ma znaczenie

cafe 8027450 640Zadbane ściany w miejscach publicznych, typu kawiarnie czy sale weselne, oddziałują nie jedynie na kwestie prezencji. Wywierają wpływ również na bezpieczeństwo oraz poziom czystości. Toteż tak ważne jest właściwe zaaranżowanie ścian i ich konserwacja z użyciem specjalnych specyfików. Jest to czynnik mający wpływ na sposób postrzegania lokalu.

Schludny wygląd wnętrz

W miejscach publicznych, jak kawiarnie, poza wysokiej jakości usługami liczy się również wystrój. By zadbać o czystość pomieszczenia, wymagane są właściwe środki czyszczące do domu. Równie istotny jest również sposób wykończenia ścian. To one przeważnie odpowiedzialne są za pierwsze odczucia gości odwiedzających lokal. Ich estetyczna prezencja i barwa ma ogromne znaczenie. Wybór farby do ścian powinien być zatem właściwie zaplanowany.
Ściany należy również co jakiś czas czyścić, a w sytuacji konieczności od czasu do czasu pomalować. Brzydkie, poplamione ściany z pewnością nie skłonią odwiedzających do ponownej wizyty. Rozchodzi się tak samo o te w środku, jak i na zewnątrz.

Czyste ściany – oddziaływanie na poziom bezpieczeństwa i higienę

cleaning 532411 640Zadbane ściany wpływają nie jedynie na wygląd pomieszczenia. Gwarantują też bezpieczeństwo w lokalach publicznych. Dobrej kategorii farby do elewacji ułatwiają ich czyszczenie, a także zapewniają wytrzymałość na oddziaływania zewnętrzne. Dzięki temu lokale takie jak kawiarnie czy sale weselne spełniają stosowne standardy.
Dbanie o ściany ma również istotne znaczenie dla utrzymania higieny w obiektach gastronomicznych. Do tego celu stosuje się odpowiednie preparaty biobójcze (sprawdź na https://budguru.pl/pl/preparaty-biobojcze) mające właściwości dezynfekujące. Pomagają one zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków oraz grzybów. Jest to niebywale istotne, jednocześnie dla kondycji zdrowotnej odwiedzających, jak i personelu. Co więcej, za niespełnienie norm Sanepidu, może zostać narzucona grzywna.

Dbanie o czystość i estetykę ścian musi być zatem priorytetem dla każdego zarządcy lokalu restauracyjnego. Element ten ma wpływ bowiem zarówno na postrzeganie estetyczne, jak i bezpieczeństwo higieniczne.