czwartek, 28 wrzesień 2023

Czy warto robić remont samemu?

W życiu każdego z nas prędzej czy później przychodzi moment remontu. Czasem jest on wymuszony, np. jakąś niespodziewaną awarią, a czasem zaplanowany z wyprzedzeniem i związany z chęcią odnowienia mieszkania. Czy warto taki remont robić samemu, czy lepiej zatrudnić do tego fachowców?

 

Przede wszystkim – jeśli chcemy robić remont sami, musimy mieć ku temu pewne umiejętności. Oczywiście pomalowanie ścian to nie „rocket science” i jeśli dobrze się do tego zabierzemy, trudno będzie to zepsuć. Ale jeśli chcemy już np. podłączyć zmywarkę czy kuchenkę elektryczną – zalecamy dużą ostrożność, a najlepiej wsparcie fachowca. Wszak błędy w sztuce mogą mieć tu nieciekawe konsekwencje.

 

Jeśli jednak podejmiemy decyzję o tym, że większość chcemy zrobić sami, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty. To akurat nie jest większy problem, istnieje mnóstwo sklepów, również internetowych, które oferują kompleksową ofertę i niskie ceny. W takim sklepie kupicie wszystko – od drobnych narzędzi, które prędzej czy później przydadzą się każdemu Kowalskiemu, po specjalistyczne urządzenia, jak np. elektrody spawalnicze czy nawet betoniarki. Dlatego też zapatrzenie się w materiały to żaden problem. Potem jednak trzeba z nich zrobić dobry użytek.

 

 

Dlatego też warto przemyśleć zatrudnienie ekipy fachowców. Odpada nam kupno narzędzi, a i oszczędzamy sporo czasu. Wszak fachowiec pewne zadania wykona dużo szybciej niż my sami – niewprawioną ręką. Oczywiście czas i tak trzeba będzie poświęcić – na kupno materiałów i same nadzorowanie ekipy fachowców. Ale komfort psychiczny – jak się wydaje – odrobinę większy.

 

I oczywiście na fachowcach nie warto oszczędzać. Co z tego, ze zrobimy remont taniej, jeśli będzie to fuszerka i za kilka miesięcy trzeba będzie podejść do sprawy na nowo?