sobota, 15 czerwiec 2024

O czym pamiętać przy odrestaurowywaniu domu weselnego?

budynek renowacjaNie ma prostych zasad, mówiących o tym, jak musi zostać wyremontowana sala weselna. Aby w ogóle podjąć się remontu sali, która ma stać się kiedyś udostępniona dla nowożeńców oraz zaproszonych przez nich gości, trzeba się na temacie organizacji przyjęć weselnych chociaż odrobinę rozeznawać.

Które komponenty muszą na pewno się pojawić? Które ekstra by można było zakupić, jakiej barwy powinny być dominujące kolory na ścianach, czy na pewno wbudowane na stałe dekoracje, zawieszone obrazy to dobry pomysł?

Oczywiście na szczegółach, dotyczących wystroju, można się skoncentrować pod koniec remontu. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie fragmenty sali niezbędne są, by zorganizować wesele. Nie licząc łatwego dostępu do kuchni, miło by było blisko było do także drzwi tarasowych. Również sam układ sali jest szczególnie istotny. Potrzebne oczywiście staje się przestrzeń, przeznaczona na siedzenia dla bawiących się na weselu. Najlepiej, by było go tyle, by choćby gdy przyjdzie większa ilość osób nie było zbyt ciasno. Nie powinno się umiejscawiać gości tuż obok siebie, tak, jakby mieli być mrówkami w mrowisku. Nic na siłę. Bardziej opłaca się posiadać aulę weselną, w jakiej pomieści się mniej osób, ale za to para młoda, jak i goście, poczują się zadowoleni.

Kolejnym niezbędnym komponentem jest duża przestrzeń do tańczenia. W którymś miejscu musi także stanąć kapela. Nierzadko przydatna jest także mała scenka, na której właśnie kapela, osoba wznosząca toast lub zaproszony komik będzie miał okazję stanąć. Nie należy też zapominać o dzieciach, bawiących się najczęściej na weselach. Kącik, w którym mogą się bawić ze swoim opiekunem, nie robiąc zamętu oraz mając ciekawe zajęcie, jest z pewnością istotną rzeczą.

laserkiKiedy już przeanalizuje się starannie rozkład sali, zastanowi, jakiego rodzaju kupić światła, kolorowe lasery i tak dalej, można wtedy rozpocząć proces zastanawiania się nad charakterem, w jakim aulę ma ochotę się wyremontować. Może będzie to styl klasyczny? Modernistyczny? Może ściany powinny być jasne? A może ciemne? Jeśli nie posiada się zmysłu estetycznego, warto poprosić fachowca o wskazówki. Bo w brzydko udekorowanej auli, choćby przy jej najwspanialszym ułożeniu, ale o paskudnym wystroju – nikt nie będzie chciał się bawić.