środa, 24 lipiec 2024

Zadbaj o czyste powietrze w domu

hotel 1330841 1920Nie istotne, czy przebywasz w pracy, w mieszkaniu, czy w hotelu na wakacjach, nader ważne jest powietrze w miejscach, w których rezydujesz. Powietrze, którym oddychamy – ma kolosalny wpływ na kondycję, a więc i dobre funkcjonowanie. Jak zadbać o miejsce, by stało się dobre dla naszego zdrowia?

Nie zawsze mamy prosty wpływ na to, w jakim lokalu funkcjonujemy. To nie od nas zależy – jak urządzone jest biuro, lub jak wygląda infrastruktura w pensjonacie, w którym zamierzamy spędzić wczasy. Natomiast wybierając pensjonat – możemy zapytać również o wyposażenie powiązane z klimatyzacją, jeśli jest to okres wakacyjny lub stosowne urządzenia grzewcze – gdy pragniemy wyjechać zimą. Na pewno jednak mamy pełen wpływ na właściwą aranżację sprzętów we własnym mieszkaniu. Priorytetową i najbardziej istotną rzeczą jest w tym przypadku klimatyzacja. Należycie dobrana i zainstalowana – da nam ukojenie w najbardziej upalne tygodnie. Z uwagi na zmiany klimatu i coraz w wyższym stopniu popularny sposób pracy w domu – zaczyna być to nieodzownym elementem zaopatrzenia mieszkania. Przynosi ulgę, uprzyjemnia momenty spędzone w naszej strefie. Istotne, by kupić adekwatny dla nas sprzęt. Jeżeli rezydujesz w największym mieście, ze wsparciem może przybyć montaż klimatyzacji z Warszawy. Dużo bardziej luksusowo jest przebywać w znakomitej temperaturze! Oczywiście ważna pozostanie także odpowiednia wilgoć powietrza. W tym przypadku super rozwiązaniem są nawilżacze, czy jonizatory powietrza.

Zimą za to prawie każdy z nas pragnie tego, by było....ciepło. Filiżanka gorącej herbaty, fotel i ulubiona lektura dobrze brzmi? Niestety nie będzie tak, gdy nasze urządzenie grzewcze jest kiepskie lub niewydajne. W sklepach jest co niemiara rożnych metod, jedną z ciekawych są pompy ciepła. Jest to urządzenie, które przyjmuje energię z otoczenia – i najłatwiej rzecz ujmując – upłynnia ją w postaci ciepła. Jest to rozwiązanie nadzwyczaj oszczędnościowe, ale także ekologiczne. Pompy ciepła bowiem umożliwiają niższe zużycie prądu, czy innych źródeł energii. Zdołasz zadbać nie tylko o swój portfel – ale też o ziemię.

cooling 2864859 1920

Fascynującym procesem jest też rekuperacja. Jest to odzyskiwanie ogrzanego powietrza z procesu wentylacji. W pomieszczeniach, gdzie zainstalowany jest rekuperator, zużyte powietrze zamieniane jest na świeże, mało tego odzyskiwana jest nagromadzona już wysoka temperatura. Na skutek tego jest ewentualność mniejszego zużycia nawet o 95 procent prądu, ustawienie odpowiedniej temperatury i wilgotności w rezydencji, ale także możemy tą drogą wykluczać mikroby i zarazki. Czyli ponownie – dbamy nie tylko o budżet i własne pieniądze, ale w pierwszej kolejności o samopoczucie!