sobota, 15 czerwiec 2024

Kuchnia z salonem, czy kuchnia i salon

Kupując mieszkanie warto się zastanowić nad tym, jak powinno wyglądać, żeby spełniało nasze oczekiwania. Ważne jest to ile będzie miało pokoi, metrów, czy też to jaki będzie w nim rozkład.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedną z ważniejszych aspektów jest kuchnia. Może być osobna, zamknięta, tak żeby niezapowiedziani goście nie widzieli jej aktualnego stanu. Takie rozwiązanie ma oczywiście plusy, możemy zamknąć kuchnię, otworzyć okna i pichcić bez ryzyka, że w całym mieszkaniu będzie czuć kotlety. To jest oczywiście wada kuchni otwartej na salon, niestety jest to dosyć uciążliwe. Natomiast jak wszyscy wiemy, najlepsze imprezy odbywają się właśnie w kuchni, więc jeżeli jest połączona z salonem, wszyscy mogą się bawić razem. Gospodarze nie muszą też opuszczać swoich gości żeby dopilnować potraw.

 

 

Jednym z lepszych sposobów na łączoną kuchnię z salonem jest zrobienie tak zwanej wysepki. Dzięki temu, mimo połączenia tych dwóch pomieszczeń, jest granica która je oddziela. To sprawia, że mimo iż jest to przestrzeń otwarta, to ewidentnie widać gdzie się kończy, a gdzie zaczyna konkretne pomieszczenie. Taki rodzaj wystroju jest też bardziej nowoczesny, a nawet w przypadku kiedy mamy mały aneks kuchenny to wydaje się on na optycznie większy jeżeli nie jest zamknięty w czterech ścianach tylko otwarty na salon. Dzięki temu mamy też więcej miejsca dla gości. Jest to też jedno z częściej stosowanych rozwiązań w mieszkaniach od dewelopera.