środa, 24 lipiec 2024

Co warto wiedzieć, decydując się na miejsce w garażu podziemnym?

house g8c62a0811 640

Zakup mieszkania od dewelopera często wiąże się również z możliwością wykupienia miejsca w garażu podziemnym. Takie rozwiązanie jest oczywiście bardzo wygodne i zwykle nie kosztuje wiele, względem ceny samej nieruchomości. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, jak wielkość miejsca czy poziom zabezpieczeń. Mają duże znaczenie tak jak sama cena.

Jakość i wielkość miejsca w garażu podziemnym

To pierwsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę. Wielkość miejsca w garażu podziemnym określa między innymi jak duży pojazd będzie można tam zaparkować. Przy standardowych samochodach osobowych nie ma większych problemów. Większy pojazd wymaga jednak sporo miejsca – wtedy warto dokładnie sprawdzić wymiary miejsca parkingowego (także jego wysokość).

Jakość oznacza tutaj przede wszystkim brak wilgoci. To najpopularniejsza wada w przypadku garaży podziemnych. Izolacja musi być odpowiednio wykonana, by nie pojawiały się przecieki. Jeżeli jednak są, oznacza to, że garaż ma problem z wilgocią. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wjazd. Musi on być tak wykonany, by cała woda podczas deszczu nie spływała do garażu.

Poziom zabezpieczeń – zadbaj o odpowiednią ochronę dla swojego pojazdu

Kradzieże, włamania czy też wandalizm to sytuacje, które mogą przytrafić się każdemu. Warto więc zwrócić uwagę, jakie zabezpieczenia oferuje dany podziemny parking. Najlepszym rozwiązaniem jest brama wjazdowa na pilota oraz stały monitoring. Daje to pełną ochronę dla twojego pojazdu. Deweloper decyduje o poziomie zabezpieczeń – zwykle nie da się ich zmienić. Warto więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed zakupem miejsca parkingowego.

living room g11c64cd96 640

Cena miejsca parkingowego w garażu podziemnym

Bardzo istotną kwestią, która najczęściej decyduje o zakupie miejsca parkingowego, jest cena. Wpływają na nią różne czynniki, jak lokalizacja czy też poziom zabezpieczeń. Obecnie koszt takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może sięgać nawet dwukrotności tej ceny. Warto często przejrzeć kilka ofert.

Sprawdź także co możesz zrobić jeśli masz zdolności manualne!