czwartek, 23 maj 2024

Mieszkanie pod miastem - jakie zagrożenie ze sobą niesie - czyli odwiedziny leśnych gości.

field 5326822 1920

W dzisiejszych czasach coraz częściej da się zobaczyć nieoswojone zwierzęta na peryferiach miast. Jeżeli objeżdżamy je samochodem, nie są one dużym zagrożeniem, natomiast coraz więcej osób chce wynieść się  na obrzeża miasta, jednym słowem chcą osiedlić się w lokalizacji życia zwierząt. Co zrobić jeśli po przeprowadzce do naszych domów zaczną podchodzić leśni przyjaciele?Niezawodnym sposobem jest straszak na dziką zwierzynę. W internecie można odszukać setki modeli, jedne można umiejscowić pod gankiem, a kolejne należałoby położyć na obrzeżach ogrodu i zbliżać się do nich mając na ciele ochronnik słuchu, ponieważ piski, które wydaje, mogą wywoływać migreny. Nieoswojone zwierzęta zazwyczaj przychodzą gdy zrobi się ciemno, jeśli nie mamy świadomości co dzieje się na ogrodzie, najbardziej sprawdzonym sposobem jest mocna latarka, która rozświetli nasz ogród. W ostateczności można na około swojej posesji rozłożyć sznur, o który dzikie zwierzęta będą się zatrzymywały. Aby uporać się z tym zadaniem niezbędne będzie gruby sznurek, deski i nóż zaostrzony za pomocą ostrzałki do noży w celu łatwego cięcia. Na początku pięć cali od granicy działki zakotwiczamy deski w grunt dookoła posesji, następnie do jednego z nich zaczepiamy linę i przeplatamy go naokoło posesji, oplatając go o kolejne sterczące części naszego płotu.


Mając posiadłość blisko obszarów zielonych i jeśli szanujemy faunę, mamy możliwość zapisać się do okolicznej organizacji miłośników natury, przez co oprócz ochrony gatunków leśnych możemy w wyśmienitej atmosferze uprawiać różne aktywności fizyczne i grupowo dbać o przyrodę.

Najczęściej w klubach ubiór każdego uczestnika ozdabia naszywka na mundurze, dzięki czemu są oni zauważani i dodatkowo nagrodzeni. Kolejnym plusem takich organizacji, są niezapomniane spotkania planowane trzy razy w roku. Zazwyczaj jest to połączone z zabawami, lub wieczornymi podchodami. Konieczna do tego typu rywalizacji jest mocna latarka, naszywka na mundurze i scyzoryk naostrzony za pomocą ostrzałki do noży. Tak przygotowani możemy napawać się i spędzać czas z nowo poznanymi bliskimi i sąsiadami.