sobota, 15 czerwiec 2024

Idealne akcesoria dla Twojego ogródka – kilka inspiracji wiosennych

stare mebleZastanawiałeś się już, czy Twój ogródek jest przyszykowany na wiosnę? Marzą Ci się nowe meble ogrodowe lub szklarnia foliowa na pyszne warzywa? Zobacz, co przyda Ci się na działce w tym roku.

Kwietniowe urządzanie ogródka

Wiosna to moment, w którym budzimy się na nowo, podobnie jak przyroda. Należy więc znów zapewnić zarówno swoim działkowym uprawom i sobie należyte okoliczności przebywania na działce!

Odśwież stoły i krzesła działkowe. Możesz też zakombinować i kupić eleganckie ławki żeliwne. Za oknem jest coraz bardziej ciepło. Lada chwila będzie można znów poustawiać je przy domku ogrodowym, albo także na werandzie.

Jeśli w tym roku marzą Ci się całkiem inne niż dotychczas stoły ogrodowe, to interesującym rozwiązaniem są meble technorattan. Niezbyt ciężkie oraz bardzo funkcjonalne – zapewnią przyjemny wypoczynek w przerwie pracy w ogrodzie.

Co schowasz w twoim działkowym domku?

Niektórym w ogrodzie starczają jedynie skrzynie ogrodowe, w których chowają narzędzia. Bardziej wymagający działkowicze chcą posiadać coś pojemniejszego, jak na przykład domki ogrodowe albo zamykane altany.

skrzyniaDobrze jest wybrać skrzynie ogrodowe odporne na czynniki pogodowe.

Są egzemplarze skrzyń działkowych, które można samemu pomalować - po to, żeby pasowały do naszych upodobań. Jeśli nie jesteś biegłym instalatorem, wybierz skrzynie ogrodowe z prostym składaniem bez konieczności stosowania narzędzi.

Dokładnie pod rozmiary zamykanych altanek działkowych dopasowywane są półki, co umożliwia całkowite spożytkowanie przestrzeni.

Wymarzone owoce z przydomowej szklarni

Przydomowa szklarnia to marzenie niejednego działkowicza. Z resztą wszyscy chcieliby mieć sposobność hodowania warzyw i owoców bez obaw o nieprzychylne warunki klimatyczne. Jeżeli zdecydujesz się na hodowlę roślin w szklarni, to ulewy nie będą nigdy Twoim zmartwieniem.

Zachęcić Cię może również fakt, iż przydomowa szklarnia sprawia, że plony mogą rosnąć nawet o kilka tygodni szybciej, niż te zasadzone na otwartych hodowlach.

Szybszą w realizacji opcją jest szklarnia foliowa. Postawienie , ale też demontowanie tunelu foliowego w ogródku nie będzie wyzwaniem.

Własna szklarnia to wymagające zadania, ale także radość. Dobrze ją mieć!