środa, 24 lipiec 2024

Jak urządzić ogródek na seanse filmowe?

Latem aż się prosi, by spędzać większość czasu na dworze. Duże miasta korzystając z takiego stanu rzeczy, często organizują kina plenerowe. Można wziąć z nich przykład i zorganizować taką imprezę we własnym ogródku. Albo na tarasie. To świetna okazja, by poznać nowych sąsiadów.

Czego potrzebujesz, by zrobić taką tematyczną imprezę dla kinomaniaków? Najważniejszy jest sprzęt do wyświetlania filmów. Jeśli nie masz specjalnej tablicy, rozwieś obrus albo prześcieradło i nakieruj na nie rzutnik. Meble ogrodowe nie są konieczne, tak naprawdę wystarczą poduszki i koce. Ale jeśli nie chcesz rozkładać gości na ziemi, zainwestuj w krzesła z technorattanu. Więcej komfortu zapewni kanapa ogrodowa (albo kanapa na  taras, jeśli nie masz ogródka), ale ona też zajmie więcej miejsca. Najbardziej pojemna będzie chyba drewniana ławka. Ale i tak zachęcam Cię do porzucenia konwenansów i skorzystania z poduszek, mat czy koców. W ten sposób zmieści się najwięcej osób, atmosfera będzie luźna i nie grożą ci kłótnie o to, czyja teraz jest kanapa ogrodowa albo czy krzesła z technorattanu stoją w dobrym miejscu.

Potem pozostaje już tylko kwestia wyboru filmu. Możesz zrobić kilka dni wcześniej ankietę wśród znajomych albo ogłosić konkretny seans. Na pewno nie wybierajcie na bieżąco: zanim się na coś zdecydujecie, minie za dużo czasu.