sobota, 15 czerwiec 2024

Czy opłaca się korzystać z portalu Airbnb?

łóżkoOferowanie prywatnych pokoi turystom to coraz chętniej stosowana praktyka na całym świecie. Poza zyskiem zarobkowym, co jest prawdopodobnie główną motywacją oddawania kluczy nieznanym podróżnym, benefitów niezwiązanych z pieniędzmi można naliczyć bardzo wiele.

Jako pierwsze, co wpada do głowy, to fakt, że poznaje się mnogość ciekawych ludzi, którzy mają sposobność swoich gospodarzy zmotywować do samodzielnego zwiedzania.

Nawet jeszcze większe możliwości zintegrowania się z osobami z różnych krajów daje couchsurfing, jednak on nie polega na wynajmowaniu gościom domów, bo to oferowanie darmowego łóżka, czy też jak sama nazwa wskazuje – kanapy. Zamiast opłaty, otrzymuje się nowe znajomości, co poszerza horyzonty, urozmaica nudne dni, zachęca do próbowania ciągle czegoś nowego – a tego nie można kupić w żaden sposób.

wakacjeOferowanie usług na stronach takich jak Airbnb czy Couchsurfing otwiera wrota do poznania samemu różnych zakątków świata. Co ciekawe, wyszukanie pokoju (lub łóżka) w docelowym miejscu jest coraz częściej za pomocą tych portali łatwiejsze, a także mniej stresujące, aniżeli zabookowanie dobrego hotelu, który nie byłby za drogi i był blisko centrum. Wyruszając w podróż czy w Polsce, czy do prowincji orientalnych, można więc zapoznać się z ofertami tych coraz chętniej używanych portali.

Pomimo, że argumentów za jest więcej, aniżeli argumentów przeciw, to nie ma się co dziwić, że mnogość turystów dalej nie chce się do tego nakłonić i, tym samym, przepłaca za wcale nie lepsze, jeśli chodzi o jakość i cenę, hotele. Wyruszając na przykład do nieturystycznych krajów, które są czasami biedniejsze, czasami niebezpieczniejsze, nie zawsze ma się ochotę ryzykować, że potencjalny gospodarz nie pojawi się na czas, nie odda nam kluczy, albo cokolwiek innego. Obawiając się wynajdywania łóżka na własną rękę, warto na przykład wybrać jedną z wielu ogłoszeń towarzystw podróżniczych, typu www.solisci.pl. Ci ludzie, czyli doświadczeni w wyszukiwaniu tańszych noclegów globtroterzy, pokażą jak objechać nieznany świat i to nie tylko szlakiem najbardziej popularnych miejsc.

Zobacz też: http://solisci.pl/podroze-planowane/indie-i-nepal-annapurna-base-camp/